Reklama

ImageJ

ImageJ dla Mac

  • Darmowa (GPL)
  • In Polski
  • Version: 1.53

Skryptowalna aplikacja Java do naukowego przetwarzania obrazu

Nie jestem wielkim fanem aplikacji opartych na Javie, ale fakt, że działa na różnych platformach (teoretycznie, ale nie zawsze w praktyce) sprawia, że ​​jest popularnym wyborem dla wielu programistów.

I nie ma wielu aplikacji Java, takich jak ImageJ, które specjalizują się w analizowaniu obrazów. ImageJ działa jako aplet sieciowy lub jako aplikacja do pobrania, którą znajdziesz tutaj. ImageJ może wyświetlać, edytować, analizować, przetwarzać, zapisywać i drukować obrazy 8-bitowe, 16-bitowe i 32-bitowe i obsługuje większość głównych formatów, w tym TIFF, GIF, JPEG, BMP, DICOM, FITS i "raw".

Głównym zastosowaniem ImageJ jest możliwość obliczania wartości obszaru i piksela, które mogą być przydatne dla grafików. Jednakże wykracza to nieco poza to, co pozwala ci mierzyć odległości i kąty, tworzyć histogramy gęstości, a także wykresy profilu liniowego. Obsługuje również inne standardowe funkcje przetwarzania obrazu, takie jak manipulowanie kontrastem, wyostrzanie, wygładzanie, wykrywanie krawędzi i filtrowanie mediany.

Chociaż ImageJ może być nieco powolny w Javie, jest to przyzwoite narzędzie do analizy obrazu, biorąc pod uwagę jego całkowitą swobodę.

Dodano polecenia Wtyczki> Nowe> Narzędzia do makr i Wtyczki> Nowe> Narzędzia do wtyczek. Narzędzia pojedynczego makra są teraz instalowane w pierwszym dostępnym gnieździe paska narzędzi lub jeśli nie ma wolnych gniazd w ostatnim gnieździe. Dodano klasę ij.plugin.tool.PlugInTool, która została zainspirowana klasą AbstractTool Johannesa Schindelina na Fidżi (przykłady). Dodano metody getC (), getZ (), getT (), setC (), setZ () i setT () do klasy ImagePlus. Dzięki Norbertowi Vischerowi poprawiono błąd, który powodował, że funkcja makra setZCoordinate () nie działała zgodnie z oczekiwaniami. Dzięki Ian Lim poprawiono błąd uniemożliwiający otwarcie niektórych plików AVI. Dzięki Cheryl McCreary naprawił błąd, który powodował, że funkcja makro ("Histogram", "...") czasami nie działała zgodnie z oczekiwaniami. Dzięki Jerome Mutterer naprawiono błędy w Process> Batch> Macro i Process> Batch> Virtual Stack, które spowodowały, że zawiodły z kodem makro, który powielał lub otwierał obrazy. Dzięki Paulowi Jurczakowi poprawiono błąd, który powodował, że niektóre pliki RMP BMP nie mogły się otworzyć. Naprawiono błąd, który powodował, że funkcja makra makeText () nie działała, jeśli tekst był zbyt szeroki. Naprawiono regresję, wprowadzoną w wersji 1.46a, która powodowała pomiary splajnowego dopasowania odręcznego i wybory z śledzeniem, które nie były zgodne z wcześniejszymi wersjami ImageJ. Wilhelm Burger naprawił błąd, który powodował, że polecenie Edytuj> Przytnij nie obsługuje poprawnie nakładek.

Zmiany

  • Dodano polecenia Wtyczki> Nowe> Narzędzia do makr i Wtyczki> Nowe> Narzędzia do wtyczek. Narzędzia pojedynczego makra są teraz instalowane w pierwszym dostępnym gnieździe paska narzędzi lub jeśli nie ma wolnych gniazd w ostatnim gnieździe. Dodano klasę ij.plugin.tool.PlugInTool, która została zainspirowana klasą AbstractTool Johannesa Schindelina na Fidżi (przykłady). Dodano metody getC (), getZ (), getT (), setC (), setZ () i setT () do klasy ImagePlus. Dzięki Norbertowi Vischerowi poprawiono błąd, który powodował, że funkcja makra setZCoordinate () nie działała zgodnie z oczekiwaniami. Dzięki Ian Lim poprawiono błąd uniemożliwiający otwarcie niektórych plików AVI. Dzięki Cheryl McCreary naprawił błąd, który powodował, że funkcja makro ("Histogram", "...") czasami nie działała zgodnie z oczekiwaniami. Dzięki Jerome Mutterer naprawiono błędy w Process> Batch> Macro i Process> Batch> Virtual Stack, które spowodowały, że zawiodły z kodem makro, który powielał lub otwierał obrazy. Dzięki Paulowi Jurczakowi poprawiono błąd, który powodował, że niektóre pliki RMP BMP nie mogły się otworzyć. Naprawiono błąd, który powodował, że funkcja makra makeText () nie działała, jeśli tekst był zbyt szeroki. Naprawiono regresję, wprowadzoną w wersji 1.46a, która powodowała pomiary splajnowego dopasowania odręcznego i wybory z śledzeniem, które nie były zgodne z wcześniejszymi wersjami ImageJ. Wilhelm Burger naprawił błąd, który powodował, że polecenie Edytuj> Przytnij nie obsługuje poprawnie nakładek.

Zalety

  • Działa na różnych platformach
  • Darmowy w użyciu
  • Mierzy piksele, rysuje histogramy i więcej

Wady

  • Może być powolny i nie odpowiadać z powodu Java

Reklama

Najczęściej pobierane Fotografia na mac

Reklama

ImageJ

Download

ImageJ 1.53 dla Mac

Reklama

Opinie użytkowników o ImageJ

Czy próbowałeś ImageJ? Bądź pierwszy zostawić swoją opinię!

Alternatywa dla ImageJ

Przeglądaj aplikacje

Reklama

×